Akupresura

Akupresura jest tradycyjną metodą leczniczą, która wywodzi się z naturalnej medycyny chińskiej. Uznawana jest za jedną z najstarszych metod leczenia na świecie

Starożytni Chińczycy wierzyli, że każdy człowiek rodzi się wyposażony w siłę i energię, która krąży w organizmie w sposób niezakłócony. Siła ta określana była mianem woli życia. Ta dominująca na całym świecie siła nosi nazwę Qi. Krąży ona w żywych organizmach oraz każdej materii żywej, która posiada strukturę chemiczną. Energia Qi składa się dwóch sił: żeńskiej Yin oraz męskiej Yang. W oparciu o wiedzę na temat energii Qi powstała akupresura, która do dzisiaj wykorzystywana jest w leczeniu przepływu energii, który wpływa korzystnie na leczenie wielu schorzeń.

Według starożytnych chińskich lekarzy nieprawidłowy przepływ energii w organizmie prowadzi do stanu nierównowagi, a ten z kolei do zaburzeń i w efekcie do występowania zmian somatycznych. Energia Qi krąży w zdrowym organizmie w sposób ciągły, poprzez konkretne szlaki zwane meridianami. W zdrowym organizmie przepływa w ciele przez wszystkie narządy w określonej kolejności. Każdy meridian zawiera w sobie określoną liczbę punktów chińskich. Akupresura gwarantuje stymulację wszystkich punktów chińskich niezbędną do prawidłowego przepływu energii.

Akupresura polega na stymulowaniu układu nerwowego poprzez oddziaływanie na te punkty stykowe które odpowiedzialne są za wybraną część ludzkiego organizmu. Stosując akupresurę terapeuta oddziaływuje na ośrodki energetyczne co powoduje wytwarzanie substancji chemicznych i hormonalnych. Akupresura działa zupełnie inaczej niż lek. Porusza energię Qi, przywraca jej właściwe krążenie. W efekcie uśmierza ból, ułatwia proces zdrowienia. Akupresura jest tzw. „miękką” wersją akupunktury, jest ona cennym uzupełnieniem medycyny konwencjonalnej.

Kiedy warto stosować akupresurę?

Zabiegi akupresury zalecane są przy różnego rodzaju bólach, kurczach, czy problemach ze snem. Często polecane są przy chorobach skóry, problemach z układem trawiennym, przy zaburzeniach układu hormonalnego. Akupresura stosowana jest również jako zabieg, mający na celu przywrócenie harmonii w naszym organizmie. Jest to dobroczynny zabieg wspomagający procesy leczenia. Umów się na zabieg. Sprawdź dostępne terminy.